Міжвузаўская алімпіяда па беларускай мове

У рамках Міжнароднага дня роднай мовы праводзілася міжвузаўская алімпіяда. У алімпіядзе прынялі ўдзел студэнты 1 курса групп: МС-6, ПЭ-21, ПЗ-6, ПЗ-7, АС-58, АС-59, ІІ-19, ІІ-20, Ф-38, Б-55, ЭК-37, ЭМ-3, АВС-13, А-46, БТ-45. Лепшыя вынікі:

ФЭІС, МС-6

  1. Такарчук Давід – 39 б.
  2. Пошук Валерыя – 38 б.
  3. Заблоцкі Яўхім – 38 б.
  4. Бірыцюк Кацярына – 33 б.
  5. Здзешовіч Уладзіслаў – 46 б.
  6. Андрэюк Генадзь – 37 б.

ФЭІС, ПЭ-21

  1. Ківака Дзміцер – 51 б.
  2. Сергіевіч Сяргей – 52 б.
  3. Фарэнкоў Андрэй – 62 б. (II месца)
  4. Шацкі Ігар – 58 б.
  5. Теравсевіч Аляксандр – 49 б.
  6. Усовіч Дзяніс – 48 б.
  7. Парывончык Рэнат – 52 б.
  8. Шаўчэнка Дар’я – 59 б.
  9. Калыско Валерыя – 56 б.
  10. Алексін Міхаіл – 60 б.

ЭФ, Ф-38

  1. Васілюк Арына – 58 б.
  2. Мерошка Яна – 60 б.
  3. Крупко Анастасія – 34 б.
  4. Пятручык Юлія – 36 б.

ЭФ, Б-55

  1. Макарук Паліна – 61 б. (ІІІ месца)
  2. Грабчук Арына – 61 б. (ІІІ месца)
  3. Занюк Вольга – 60 б.
  4. Шурубейка Ангеліна – 58 б.
  5. Сцепусь Кацярына – 48 б.
  6. Траховіч Вікторыя – 62 б. (ІІ месца)

ФЭІС, ПЗ-7

  1. Сцепанюк Антон – 40 б.
  2. Рэкун Іван – 51 б.
  3. Вашчук Аляксандр – 43 б.
  1. Дзмітрук Марк – 52 б.
  2. Сяушан Ала – 38 б.
  3. Фуравес Дзіяна – 43 б.
  4. Якубец Глеб – 59 б.

ФЭІС, АС-59

  1. Пархац Ганна – 60 б.
  2. Кавярэц Ганна – 60 б.
  3. Грыневіч Арцём – 58 б.
  4. Савікоў Максім – 49 б.

ФЭІС, ШІ-19

  1. Хойка Трафім – 61 б. (ІІІ месца)
  2. Струшко Данія – 58 б.
  3. Стасевич Вадзім – 64 б. (І месца)
  4. Філіпаў Арцём – 59 б.
  5. Бойка Іван – 60 б.
  6. Баліевіч Вераніка – 61 б.
  7. Пашкевіч Дзміцер – 64 б. (І месца)

ФЭІС, ШІ-20

  1. Воднева Юлія – 36 б.
  2. Астапчык Яўген – 32 б.

МБФ, АВС-13

  1. Жук Сяргей – 35 б.
  2. Петрачук Уладзіслаў – 66 б. (І месца)
  3. Семянюк Віталій – 41 б.
  4. Сямашка Ягор – 58,5 б.
  5. Угляніца Аляксей – 33 б.

БФ, БТ-45

  1. Дубкоў Даніл – 59,5 б.

БФ, А-46

  1. Арціш Дзіяна – 61,5 б.
  2. Іўковіч Таццяна – 46 б.
  3. Кірычак Валерыя – 63 б.
  4. Маркевіч Хрысціна – 59 б.

ЭФ, ЭК-37

  1. Аляксеева Ангеліна – 54,5 б.
  2. Кавальчук Яна – 48,5 б.
  3. Каспярук Наталля – 49 б.
  4. Мелянчук Уладзіслава – 58,5 б.
  5. Халаловіч Дзіяна – 64,5 б. (ІІ месца)

ЭФ, ЭМ-3

  1. Кандрацюк Юрый – 44 б.
  2. Краўцова Валерыя – 52 б.
  3. Раўнейка Маргарыта – 64 б. (ІІІ месца)